Všestrannosť využitia logického obvodu NAND je veľká. Týmto jedným logickým obvodom dokážeme v našich podmienkach vytvoriť akýkoľvek logický obvod (AND, OR, NOR).
Preto aj v integrovanom obvode sa nachádza iba logický obvod typu NAND.
Logický obvod AND formou NAND
kliknutím na obrázok spustíte animáciu
Na vytvorenie logického obvodu AND je potrebné zapojiť dva logické obvody typu NAND za sebou. Výsledok je rovnaký ako pri logickom obvode AND.
Logický obvod OR formou NAND
kliknutím na obrázok spustíte animáciu
Na vytvorenie logického obvodu OR je potrebné zapojiť vedľa seba dva logické obvody typu NAND.
Logický obvod NOR formou NAND
kliknutím na obrázok spustíte animáciu
Na vytvorenie logického obvod NOR je potrebné zapojiť štyri logické obvody typu NAND.
Vitajte, táto webová prezentácia "Základné logické obvody" je elektronický učebný text, ktorý má byť prostriedkom nových foriem vzdelávania. E-learning sa dostáva do bežného vyučovacieho procesu, ktorého cieľom je pozmeniť prezenčnú formu vzdelávania na kombinovanú, resp. dištančnú formu štúdia.
Tento elektronický učebný text je vo forme blogu, v ktorom si žiak, študent, (používateľ), bude môcť nájsť základné informácie o predkladanej téme. Obsahuje základné učivo, ktoré by si mal žiak osvojiť na hodinách technickej výchovy. Obsah stránky je určené pre žiakov 8. ročníka základnej školy. Na stránke sa nachádzajú definície, animácie, prezentácie, príklady, tabuľky. Nachádza sa tu taktiež softvér pomocou ktorého si žiak môže navrhnúť svoj vlastný logický obvod. Téma logické obvody sa vyučuje na druhom stupni ZŠ. Sú zaradené do tematického celku technická elektronika s časovou dotáciou jedna hodina pre základné učivo a jedna hodina pre alternatívne učivo.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára